+48 22 600 20 20

Internet symetryczny i asymetryczny – różnice

Internet symetryczny i asymetryczny – różnice

2 minuty czytania

Przy podjęciu decyzji o własnej działalności gospodarczej w większym lub mniejszym stopniu pewnie przygotowujesz biznes plan. Jednym z jego elementów jest analiza SWOT. Należy rozważyć, jakie będą mocne strony Twojej działalności. Jakie elementy wpłyną, na przewagę konkurencyjną.

Niezależnie od tego punktu, możemy Cię zapewnić, ze zawsze pozytywnie zostanie odebrana Twoja szybkość w przesyłaniu informacji i jakość obsługi klienta. Takie wsparcie zapewni Ci niezwodna centrala telefoniczna, ale też od niezawodnej prędkości Internetu. Przed wyborem odpowiedniej oferty dla swojej firmy, należy zwrócić uwagę czy operator posiada w ofercie łącze symetryczne.

Istnieją dwa typy łącza internetowego: symetryczne i asymetryczne.
Czy się różnią? Czy mają wpływ na Twoją działalność?

Odpowiadamy: TAK!

 

Oba łącza są ogólnie dostępne na rynku. Połączenia w sieci symetrycznej gwarantuje taką sama prędkość wysyłania (upload) i odbierania danych (download). Całkiem inaczej to wygląda w przypadku łącza asymetrycznego – wtedy te wartości nie są równe. I to właśnie dzięki dobrze przeanalizowanej ofercie, jesteś wstanie zapewnić sobie niezawodne łącze internetowe. Często nie zauważamy problemu do momentu. np. chęci przesłania dużych plików. Za to właśnie odpowiada szybkość naszego internetu. Niestety większość operatorów najczęściej oferuje standardowo łącze asymetryczne, które często okazuje się problematyczne przy pracy wielu użytkowników na jednej sieci firmowej. Każde żądanie otwarcia strony internetowej, lub wysłania prezentacji multimedialnej zajmuje „przepustowość” łącza i wpływa na wydajność naszego internetu. Dlatego tak, cenne jest aby zapewnić sobie stabilne łącze dwukierunkowe.

 

Sprawdź naszą ofertę dla firm i skontaktuj się z naszym przedstawicielem.

Przeanalizujemy wspólnie Twoje potrzeby i zaproponujemy Tobie najkorzystniejszą ofertę.

 

#internetdlafirm #laczesymetryczne

View more
Zgoda